Szanowni Państwo!

Letnia sesja egzaminacyjna ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH:

  •   01.07.2017 – egzaminy dla studiów licencjackich

  •   02. 07.2017– egzaminy dla studiów magisterskich
    Miejsce egzaminów: Hotel „Gromada” w Warszawie, ul. 17 stycznia 32  (korzystna rezerwacja hotelu za pośrednictwem internetu)

………………………………….

  • Egzaminy końcowe dla studentów studiów podyplomowych ( wszystkie kierunki) – odbędą się 14. oraz 15 lipca: 2017 roku w Białogardzie. w sali  przy ul Grunwaldzkiej 50.

  • Poczatek egzaminów w dniu 14 lipca – godzina 16.15.                                                Życzymy powodzenia!

…………………………………..

Trwa rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe na rok akademicki 2017/2018 

Kontakt:   

  •   e-mail: wssmia.okr.bialogard@o2.pl

  •   tel. 504 442 139 LUB BEZPOŚREDNIO Z ZAKŁADKI”Kontakt”

    więcej informacji:

Studia podyplomowe – informator 2017-2018 – zajrzyj tutaj!!

 

Warto studiować w Białogardzie !

Jeszcze mało osób wie, iż w Białogardzie od 2 lat swoją działalność prowadzą Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki oraz Wyższa Szkoła Komunikacji, Politologii i Stosunków Międzynarodowych. Obydwa podmioty to warszawskie szkoły wyższe, a w Białogardzie zajęcia w ich imieniu koordynuje Ośrodek Konsultacyjno-Rekrutacyjny WSSMiA mieszczący się przy ul Grunwaldzkiej 50. Praktycznie wszystkie zajęcia odbywają się na miejscu, zwłaszcza na studiach podyplomowych. Spora ich część odbywa się także za pośrednictwem technologii ”na odległość”- nie mylić z klasycznym on-line. Rezultat – to dogodne studiowanie i dostępność dla wielu osób, które w codziennych warunkach pracy zawodowej, opieki nad dzieckiem, a także dla „niepełnosprawnych” nie byłoby dostępne.Warto, także wspomnieć, iż są to studia stosunkowo tanie, ponieważ średnie czesne za miesiąc wynosi nieco ponad 300zł – płatne jak na niewielu uczelniach w Zachodniopomorskiem tylko w 10 ratach, za tyleż miesięcy lub w całości za rok – z możliwością uzyskania 10% zniżki. Wiekszość szkół wyższych pobiera czesne za 12 miesiecy w danym roku akademickim. Oszczędności są więc oczywiste, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę konieczność dojazdu na zajęcia nawet do pobliskiego Koszalina, Słupska, czy Szczecina.

Dwa lata, to niezbyt wiele, aby eksponować dorobek Ośrodka Konsultacyjno-Rekrutacyjnego WSSMiA w Białogardzie. A jednak! Na swoim koncie posiada on już ponad 40 absolwentów wszystkich typów studiów licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych. Obecnie 4 osoby przygotowują prace magisterskie ze specjalności: zarządzanie, bezpieczeństwo narodowe sa już w fazie końcowej. Nie tak dawano, ponieważ 10 lipca br., kolejna grupa studentów studiów podyplomowych przystąpiła do egzaminów końcowych ze specjalności, miedzy innymi, przygotowanie pedagogiczne, resocjalizacja ekonomika oraz administracja., Bhp. Miesiąc wcześniej, OKR WSSMiA przy wsparciu Burmistrza Białogardu Pana Krzysztofa Bagińskiego, zorganizował Ogólnopolska Konferencją Naukową ”Pamięć historyczna a współczesne wyzwania edukacyjne”. Uczestniczyło w niej ponad 80 nauczycieli historii, wos-u, j. polskiego oraz naukowcy – reprezentujący środowiska akademickie Warszawy, Lublina, Szczecina i Łodzi. To wielki sukces, bowiem konferencja w Białogardzie, współorganizowana przez bodajże przez jedyne jak dotąd miasto powiatowe w Polsce zainspirowała w gruncie rzeczy wyobraźnię dydaktyków, twórcze myślenie o przyszłości nie tylko białogardzkich szkół, potrzebie odejścia od schematów, ale i miasta. Rodzi się, więc w Białogardzie zalążek środowiska akademickiego (być może powstanie tu w niedalekiej przyszłości samodzielna szkoła wyższa), bez którego jednym z niewielu wyjść zwłaszcza dla młodzieży jest „migracja za chlebem”. Bez wykształconej młodzieży, nauki nie może być mowy o zmianie społecznej, rozwoju inicjatyw społeczno-gospodarczych, o rozwoju rynku pracy, o pomyślnej perspektywie na przyszłość.

Wszystkich zainteresowanych, współpraca z naszym Ośrodkiem zapraszamy, więc do odwiedzenia naszej strony internetowej www.studiujwbialogardzie.pl oraz do skorzystania z naszej oferty, do podjęcia studiów na wielu oferowanych kierunkach, – ponieważ warto!

dr Kazimierz Chyc

Bialogard, 02 sierpień 2016r.

———————————————————————–

Szanowni Państwo!

Letnia sesja egzaminacyjna: 03.07.2016 – egzaminy dla studiów licencjackich;  04.07.2016 – egzaminy dla studiów magisterskich
Miejsce egzaminów: Hotel Gromada w Warszawie, ul. 17 stycznia 32  (korzystna rezerwacja hotelu za pośrednictwem internetu)

—————————————————————- 

Uruchomiliśmy dodatkowo: PEDAGOGIKĘ – II stopień mgr – specjalności:

RESOCJALIZACJA I PEDAGOGIKA SPOŁECZNA;
PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO WYCHO-WAWCZA;
PEDAGOGIKA PRACY I DORADZTWO ZAWODOWE

Zapraszamy!

Czesne: 1870zł za semestr, czyli płatne np. w 5 ratach po 374 zł, całość za rok, czyli 3740zł w 10 ratach.. Za wpłatę za cały 1 semestr w określonym terminie uzyskuję się 10% zniżki. Wreszcie i dodatkowa korzyść: Absolwenci studiów mgr otrzymują gratis dyplom ukończenia studiów podyplomowych z zakresu ” Przygotowanie pedagogiczne’ – daje to uprawnienia do zatrudnienia i prowadzenia zajęć dydaktycznych w gimnazjach, liceach i szkołach średnich.

Dodatkowe informacje tylko Tel. 504 442 139

——————————————————

Uwaga!